Marion County Youth Soccer Association

Contact Information:
P.O. Box 407
Fairmont, WV 26554-0407
Email: MCYSA.Board@marionsoccer.org
 
 
 
 
Home
Recreation
Marion FC
Schedules
Events
Parents
FAQs
Coaches

Jump to your team's page:


Schedules


Field: Calendar View | List View
<<< March 2014 - May 2014 April 2015 - June 2015 >>>

June, 2014

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1234567
891011121314
15161718192021
DeNardi-Wright Friendly Games
9:00AM-2:00PM

2223
Big Kick Soccer Camp
6:00-8:00 PM

24
Big Kick Soccer Camp
6:00-8:00 PM

25
Big Kick Soccer Camp
6:00-8:00 PM

26
Big Kick Soccer Camp
6:00-8:00 PM

27
Big Kick Soccer Camp
6:00-8:00 PM

28
2930




July, 2014

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday


1
Summer Dynamics Camp
9:00AM-12:00PM

2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829
3 day Summer Dynamic Camps
9:00AM-12:00PM

3031

August, 2014

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday





12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31





September, 2014

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday

123456
78
Recreation Under 12 Girls: U12 Girls Tomana @ U12 Girls Watton
U12 Field
(3 - 5)
910111213
Recreation Under 12 Girls: U12 Girls Lemasters @ U12 Girls Tomana
Marion County Youth
(3 - 3)

Recreation Under 5: U5 Bolyard @ U5 Watkins
U6/U8 Field 1
8:00AM

Recreation Under 6: U6 Terlosky @ U6 Paugh
U6/U8 Field 2
8:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls King @ U10 Girls Wharton
U10 Field 1
(8 - 6)

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Cox @ U10 Boys Lindsey
U10 Field 2
9:00AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Satterfield @ U8 Girls Opas
U6/U8 Field 3
9:00AM

Recreation Under 5: U5 Pearcy @ U5 Snider
U6/U8 Field 1
9:30AM

Recreation Under 6: U6 Eddy @ U6 Wharton
U6/U8 Field 2
10:00AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Morris @ U10 Girls Pethel
U10 Field 1
10:00AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Hoffert @ U8 Girls Taylor
U6/U8 Field 3
10:30AM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Lopez @ U10 Boys Brown
U10 Field 2
10:30AM

Recreation Under 5: U5 Corwin @ U5 Stewart
U6/U8 Field 1
11:00AM

Recreation Under 6: U6 Maxey @ U6 Balwanz
U6/U8 Field 2
11:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Fulaytar @ U10 Girls Stephenson
U10 Field 1
11:30AM

Recreation Under 5: U5 Anderson @ U5 Glasscock
U6/U8 Field 1
12:30PM

Recreation Under 6: U6 Morris @ U6 Diaz
U6/U8 Field 2
1:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Terlosky @ U8 Boys Miller
U6/U8 Field 3
1:30PM

Recreation Under 5: U5 Greene @ U5 Current
U6/U8 Field 1
2:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Dennison @ U8 Girls Boone
U6/U8 Field 2
2:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Music @ U8 Boys Anderson
U6/U8 Field 3
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Jordan @ U6 Hunter
U6/U8 Field 1
3:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Stuck @ U8 Boys Corwin
U6/U8 Field 2
4:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Tomana @ U8 Girls Cinalli
U6/U8 Field 3
4:30PM

Recreation Under 6: U6 Bordenet @ U6 Hauser
U6/U8 Field 1
5:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Sigley @ U8 Boys Eddy
U6/U8 Field 2
5:30PM

Recreation Under 6: U6 Hostutler @ U6 Elliott
U6/U8 Field 3
6:00PM
1415
Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Bowen @ U8 Boys Lueken
U6/U8 Field 3
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Wharton @ U10 Girls Pethel
U10 Field 1
(10 - 1)
1617
Recreation Under 12 Boys: U12 Boys Cole @ U12 Boys Falkenstein
U12 Field
(0 - 2)
1819
Recreation Under 6: U6 Elliott @ U6 Hostutler
U6/U8 Field 1
6:00PM
20
Recreation Under 5: U5 Current @ U5 Glasscock
U6/U8 Field 1
8:00AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Stephenson @ U10 Girls Bleigh
U10 Field 1
8:30AM

Recreation Under 6: U6 Morris @ U6 Elliott
U6/U8 Field 2
8:30AM

Recreation Under 12 Girls: U12 Girls Tomana @ U12 Girls Whiteman
U12 Field
9:00AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Cinalli @ U8 Girls Hoffert
U6/U8 Field 3
9:00AM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Lindsey @ U10 Boys Edge
U10 Field 2
9:00AM

Recreation Under 5: U5 Watkins @ U5 Snider
U6/U8 Field 1
9:30AM

Recreation Under 6: U6 Paugh @ U6 Maxey
U6/U8 Field 2
10:00AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls King @ U10 Girls Morris
U10 Field 1
10:00AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Tomana @ U8 Girls Taylor
U6/U8 Field 3
10:30AM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Cox @ U10 Boys Brown
U10 Field 2
10:30AM

Recreation Under 5: U5 Anderson @ U5 Bolyard
U6/U8 Field 1
11:00AM
2122
@ U12 Girls Tomana
U12 Field
6:00PM
23
Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Wharton @ U10 Girls Fulaytar
U10 Field 1
(9 - 1)

Recreation Under 6: U6 Hostutler @ U6 Eddy
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 6: U6 Terlosky @ U6 Balwanz
U6/U8 Field 3
6:00PM

Recreation Under 5: U5 Stewart @ U5 Greene
U6/U8 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Edge @ U10 Boys Cox
U10 Field 2
6:00PM
2425
@ U12 Girls Lemasters
Bridgeport U12
(3 - 3)

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Morris @ U10 Girls Fulaytar
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Flower @ U8 Boys Anderson
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 5: U5 Greene @ U5 Bolyard
U6/U8 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Bleigh @ U10 Girls King
U10 Field 2
6:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Lueken @ U8 Boys Corwin
U6/U8 Field 3
6:30PM
2627
Recreation Under 5: U5 Current @ U5 Pearcy
U6/U8 Field 1
8:00AM

Recreation Under 6: U6 Hauser @ U6 Hostutler
U6/U8 Field 2
8:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Wharton @ U10 Girls Stephenson
U10 Field 1
(3 - 9)

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Dennison @ U8 Girls Satterfield
U6/U8 Field 3
9:00AM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Brown @ U10 Boys Edge
U10 Field 2
9:00AM

Recreation Under 5: U5 Glasscock @ U5 Greene
U6/U8 Field 1
9:30AM

Recreation Under 6: U6 Eddy @ U6 Diaz
U6/U8 Field 2
10:00AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls King @ U10 Girls Pethel
U10 Field 1
10:00AM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Lindsey @ U10 Boys Lopez
U10 Field 2
10:30AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Hoffert @ U8 Girls Tomana
U6/U8 Field 3
10:30AM

Recreation Under 5: U5 Corwin @ U5 Heupp
U6/U8 Field 1
11:00AM

Recreation Under 6: U6 Terlosky @ U6 Maxey
U6/U8 Field 2
11:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Bleigh @ U10 Girls Morris
U10 Field 1
11:30AM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Anderson @ U8 Boys Lueken
U6/U8 Field 3
12:00PM

Recreation Under 5: U5 Snider @ U5 Anderson
U6/U8 Field 1
12:30PM

Recreation Under 6: U6 Morris @ U6 Bordenet
U6/U8 Field 2
1:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Terlosky @ U8 Boys Stuck
U6/U8 Field 3
1:30PM

Recreation Under 5: U5 Bolyard @ U5 Stewart
U6/U8 Field 1
2:00PM
2829
Recreation Under 12 Boys: U12 Boys Armstrong @ U12 Boys Falkenstein
U12 Field
(1 - 4)
30
Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Brown @ U10 Boys Lopez
U10 Field 2
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Stephenson @ U10 Girls Fulaytar
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 6: U6 Morris @ U6 Wharton
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Eddy @ U8 Boys Music
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Anderson @ U8 Boys Miller
U6/U8 Field 3
6:00PM




October, 2014

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday



12
: Special Olympics @ Special Olympics
U6/U8 Field 3
5:30PM

: Special Olympics @ Special Olympics
U6/U8 Field 2
5:30PM

: Special Olympics @ Special Olympics
U6/U8 Field 1
5:30PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Bleigh @ U10 Girls Fulaytar
U10 Field 2
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls King @ U10 Girls Stephenson
U10 Field 1
6:00PM
34
Recreation Under 5: U5 Stewart @ U5 Pearcy
U6/U8 Field 1
8:00AM

Recreation Under 6: U6 Wharton @ U6 Balwanz
U6/U8 Field 2
8:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Fulaytar @ U10 Girls Pethel
U10 Field 1
8:30AM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Edge @ U10 Boys Lopez
U10 Field 2
9:00AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Opas @ U8 Girls Taylor
U6/U8 Field 3
9:00AM

Recreation Under 5: U5 Watkins @ U5 Glasscock
U6/U8 Field 1
9:30AM

Recreation Under 6: U6 Bordenet @ U6 Diaz
U6/U8 Field 2
10:00AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Morris @ U10 Girls King
U10 Field 1
10:00AM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Brown @ U10 Boys Lindsey
U10 Field 2
10:30AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Tomana @ U8 Girls Boone
U6/U8 Field 3
10:30AM

Recreation Under 5: U5 Snider @ U5 Bolyard
U6/U8 Field 1
11:00AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Wharton @ U10 Girls Bleigh
U10 Field 1
11:30AM

Recreation Under 6: U6 Morris @ U6 Terlosky
U6/U8 Field 2
11:30AM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Sigley @ U8 Boys Bowen
U6/U8 Field 3
12:00PM

Recreation Under 5: U5 Anderson @ U5 Heupp
U6/U8 Field 1
12:30PM

Recreation Under 12 Girls: U12 Girls Tomana @ U12 Girls Whiteman
U12 Field
1:00PM

Recreation Under 6: U6 Elliott @ U6 Hostutler
U6/U8 Field 2
1:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Stuck @ U8 Boys Eddy
U6/U8 Field 3
1:30PM

Recreation Under 5: U5 Corwin @ U5 Current
U6/U8 Field 1
2:00PM

Recreation Under 6: U6 Paugh @ U6 Jordan
U6/U8 Field 2
2:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Terlosky @ U8 Boys Music
U6/U8 Field 3
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Eddy @ U6 Hunter
U6/U8 Field 1
3:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Corwin @ U8 Boys Anderson
U6/U8 Field 2
4:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Satterfield @ U8 Girls Cinalli
U6/U8 Field 3
4:30PM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Hoffert @ U8 Girls Dennison
U6/U8 Field 3
5:30PM

@ U12 Boys Falkenstein
U12 Field
(2 - 6)

Recreation Under 12 Girls: U12 Girls Lemasters @ U12 Girls Watton
Marion County Youth
(4 - 0)
56
Recreation Under 12 Girls: Clarksburg @ U12 Girls Tomana
U12 Field
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Bleigh @ U10 Girls Wharton
U10 Field 2
6:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Music @ U8 Boys Lueken
U6/U8 Field 3
6:30PM
7
Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Corwin @ U8 Boys Flower
U6/U8 Field 3
5:00PM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Edge @ U10 Boys Lindsey
U10 Field 2
6:00PM

Recreation Under 6: U6 Hauser @ U6 Diaz
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 5: U5 Snider @ U5 Corwin
U6/U8 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Bleigh @ U10 Girls Stephenson
U10 Field 1
6:00PM
89
Recreation Under 12 Girls: U12 Girls Watton @ U12 Girls Whiteman
U12 Field
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Pethel @ U10 Girls Bleigh
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Stephenson @ U10 Girls Morris
U10 Field 2
6:00PM
10
Recreation Under 12 Boys: U12 Boys Falkenstein @ U12 Boys Snider
U12 Field
(6 - 0)
11
Recreation Under 5: U5 Bolyard @ U5 Corwin
U6/U8 Field 1
8:00AM

Recreation Under 6: U6 Elliott @ U6 Jordan
U6/U8 Field 2
8:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Stephenson @ U10 Girls King
U10 Field 1
8:30AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Taylor @ U8 Girls Dennison
U6/U8 Field 3
9:00AM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Lindsey @ U10 Boys Cox
U10 Field 2
9:00AM

Recreation Under 5: U5 Anderson @ U5 Greene
U6/U8 Field 1
9:30AM

Recreation Under 6: U6 Wharton @ U6 Maxey
U6/U8 Field 2
10:00AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Pethel @ U10 Girls Morris
U10 Field 1
10:00AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Opas @ U8 Girls Hoffert
U6/U8 Field 3
10:30AM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Edge @ U10 Boys Brown
U10 Field 2
10:30AM
1213
Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Music @ U8 Boys Corwin
U6/U8 Field 3
6:00PM

Recreation Under 12 Boys: U12 Boys Falkenstein @ U12 Boys Armstrong
U12 Field
6:00p M
14
Recreation Under 12 Girls: U12 Girls Whiteman @ U12 Girls Lemasters
Marion County Youth
(2 - 5)

Recreation Under 6: U6 Elliott @ U6 Hunter
U6/U8 Field 1
6:00PM

Recreation Under 5: U5 Glasscock @ U5 Watkins
U6/U8 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Stephenson @ U10 Girls Wharton
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Brown @ U10 Boys Cox
U10 Field 2
6:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Stuck @ U8 Boys Lueken
U6/U8 Field 3
6:00PM
15
@ U12 Boys Falkenstein
U12 Field
6:00p M
16
Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Morris @ U10 Girls Bleigh
U10 Field 2
6:00PM

Recreation Under 6: U6 Maxey @ U6 Hauser
U6/U8 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Stephenson @ U10 Girls Pethel
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Miller @ U8 Boys Music
U6/U8 Field 2
6:00PM
1718
Recreation Under 5: U5 Heupp @ U5 Pearcy
U6/U8 Field 1
8:00AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Fulaytar @ U10 Girls Bleigh
U10 Field 1
8:30AM

Recreation Under 6: U6 Paugh @ U6 Hauser
U6/U8 Field 2
8:30AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Opas @ U8 Girls Tomana
U6/U8 Field 3
9:00AM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Lopez @ U10 Boys Cox
U10 Field 2
9:00AM

Recreation Under 5: U5 Greene @ U5 Snider
U6/U8 Field 1
9:30AM

Recreation Under 6: U6 Diaz @ U6 Maxey
U6/U8 Field 2
10:00AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Pethel @ U10 Girls King
U10 Field 1
10:00AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Cinalli @ U8 Girls Dennison
U6/U8 Field 3
10:30AM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Lindsey @ U10 Boys Brown
U10 Field 2
10:30AM

Recreation Under 5: U5 Anderson @ U5 Stewart
U6/U8 Field 1
11:00AM

Recreation Under 6: U6 Balwanz @ U6 Elliott
U6/U8 Field 2
11:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Morris @ U10 Girls Wharton
U10 Field 1
11:30AM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Lueken @ U8 Boys Terlosky
U6/U8 Field 3
12:00PM

Recreation Under 5: U5 Glasscock @ U5 Corwin
U6/U8 Field 1
12:30PM

Recreation Under 6: U6 Wharton @ U6 Eddy
U6/U8 Field 2
1:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Flower @ U8 Boys Stuck
U6/U8 Field 3
1:30PM

Recreation Under 5: U5 Current @ U5 Watkins
U6/U8 Field 1
2:00PM

Recreation Under 6: U6 Bordenet @ U6 Terlosky
U6/U8 Field 2
2:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Corwin @ U8 Boys Anderson
U6/U8 Field 3
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Jordan @ U6 Morris
U6/U8 Field 1
3:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Eddy @ U8 Boys Sigley
U6/U8 Field 2
4:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Taylor @ U8 Girls Satterfield
U6/U8 Field 3
4:30PM

Recreation Under 6: U6 Hunter @ U6 Hostutler
U6/U8 Field 1
5:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Boone @ U8 Girls Hoffert
U6/U8 Field 3
6:00PM
192021
@ U12 Girls Tomana
U12 Field
6:00PM

Recreation Under 6: U6 Bordenet @ U6 Paugh
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Pethel @ U10 Girls Wharton
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 5: U5 Watkins @ U5 Anderson
U6/U8 Field 1
6:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Bowen @ U8 Boys Terlosky
U6/U8 Field 3
6:00PM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Lopez @ U10 Boys Edge
U10 Field 2
6:00PM
2223
U12 Boys Armstrong @ U12 Girls Lemasters
Marion County Youth
5:300

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Stuck @ U8 Boys Corwin
U6/U8 Field 3
5:30PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls King @ U10 Girls Bleigh
U10 Field 2
6:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Lueken @ U8 Boys Flower
U6/U8 Field 2
6:00PM
2425
Recreation Under 5: U5 Greene @ U5 Heupp
U6/U8 Field 1
8:00AM

Recreation Under 6: U6 Diaz @ U6 Terlosky
U6/U8 Field 2
8:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Pethel @ U10 Girls Stephenson
U10 Field 1
8:30AM

Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Lopez @ U10 Boys Lindsey
U10 Field 2
9:00AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Taylor @ U8 Girls Cinalli
U6/U8 Field 3
9:00AM

Recreation Under 5: U5 Bolyard @ U5 Stewart
U6/U8 Field 1
9:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls King @ U10 Girls Fulaytar
U10 Field 1
10:00AM

Recreation Under 6: U6 Hunter @ U6 Morris
U6/U8 Field 2
10:00AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Satterfield @ U8 Girls Hoffert
U6/U8 Field 3
10:30AM

Recreation Under 5: U5 Corwin @ U5 Watkins
U6/U8 Field 1
11:00AM

Recreation Under 6: U6 Eddy @ U6 Bordenet
U6/U8 Field 2
11:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Wharton @ U10 Girls Morris
U10 Field 1
11:30AM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Bowen @ U8 Boys Flower
U6/U8 Field 3
12:00PM

Recreation Under 5: U5 Current @ U5 Anderson
U6/U8 Field 1
12:30PM

Recreation Under 6: U6 Elliott @ U6 Maxey
U6/U8 Field 2
1:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Anderson @ U8 Boys Stuck
U6/U8 Field 3
1:30PM

Recreation Under 5: U5 Snider @ U5 Glasscock
U6/U8 Field 1
2:00PM

Recreation Under 6: U6 Hostutler @ U6 Jordan
U6/U8 Field 2
2:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Music @ U8 Boys Sigley
U6/U8 Field 3
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Paugh @ U6 Wharton
U6/U8 Field 1
3:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Eddy @ U8 Boys Terlosky
U6/U8 Field 2
4:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Boone @ U8 Girls Opas
U6/U8 Field 3
4:30PM

Recreation Under 6: U6 Balwanz @ U6 Hauser
U6/U8 Field 1
5:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Dennison @ U8 Girls Tomana
U6/U8 Field 3
5:30PM

@ U12 Boys Falkenstein
U12 Field
11:00AM

@ U12 Girls Lemasters
Laurel Point
11:00AM
2627
Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Morris @ U10 Girls Stephenson
U10 Field 1
5:30PM
28
Recreation Under 10 Boys: U10 Boys Cox @ U10 Boys Lopez
U10 Field 2
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Wharton @ U10 Girls King
U10 Field 1
6:00PM
29
Recreation Under 12 Girls: U12 Girls Watton @ U12 Girls Lemasters
Marion County Youth
5:300
30
Recreation Under 6: U6 Wharton @ U6 Bordenet
U6/U8 Field 1
5:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Music @ U8 Boys Stuck
U6/U8 Field 3
5:30PM

Recreation Under 6: U6 Paugh @ U6 Eddy
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Bleigh @ U10 Girls Pethel
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10 Girls Fulaytar @ U10 Girls Morris
U10 Field 2
6:00PM
31

November, 2014

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday






1
Recreation Under 5: U5 Glasscock @ U5 Stewart
U6/U8 Field 1
8:00AM

Recreation Under 6: U6 Maxey @ U6 Hostutler
U6/U8 Field 2
8:30AM

Recreation Under 12 Girls: U12 Girls Lemasters @ U12 Girls Tomana
U12 Field
9:00AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Satterfield @ U8 Girls Opas
U6/U8 Field 3
9:00AM

Recreation Under 5: U5 Pearcy @ U5 Corwin
U6/U8 Field 1
9:30AM

Recreation Under 6: U6 Balwanz @ U6 Morris
U6/U8 Field 2
10:00AM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Hoffert @ U8 Girls Taylor
U6/U8 Field 3
10:30AM

Recreation Under 5: U5 Watkins @ U5 Greene
U6/U8 Field 1
11:00AM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Corwin @ U8 Boys Terlosky
U6/U8 Field 3
12:00PM

Recreation Under 5: U5 Heupp @ U5 Snider
U6/U8 Field 1
12:30PM

Recreation Under 6: U6 Hauser @ U6 Jordan
U6/U8 Field 2
1:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Flower @ U8 Boys Anderson
U6/U8 Field 3
1:30PM

Recreation Under 5: U5 Current @ U5 Bolyard
U6/U8 Field 1
2:00PM

Recreation Under 6: U6 Diaz @ U6 Elliott
U6/U8 Field 1
3:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Bowen @ U8 Boys Miller
U6/U8 Field 2
4:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Tomana @ U8 Girls Cinalli
U6/U8 Field 3
4:30PM

Recreation Under 6: U6 Hunter @ U6 Terlosky
U6/U8 Field 1
5:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8 Boys Sigley @ U8 Boys Lueken
U6/U8 Field 2
5:30PM

Recreation Under 8 Girls: U8 Girls Dennison @ U8 Girls Boone
U6/U8 Field 3
6:00PM
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30





December, 2014

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday

123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031


January, 2015

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday




123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

February, 2015

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

March, 2015

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031











© 2014 LeaguePro, Inc. All rights reserved.
This site created by LeaguePro Inc.