Marion County Youth Soccer Association

Contact Information:
P.O. Box 407
Fairmont, WV 26554-0407
Email: MCYSA.Board@marionsoccer.org
 
 
 
 
Home
Recreation
Marion FC
Schedules
Events
Parents
FAQs
Coaches

Jump to your team's page:


Schedules


Field: Calendar View | List View
<<< April 2014 - July 2014 June 2015 - September 2015 >>>

August, 2014

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday





12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31





September, 2014

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday

123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930



October, 2014

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday



1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

November, 2014

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday






1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30





December, 2014

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday

123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031


January, 2015

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday




123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

February, 2015

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

March, 2015

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Recreation Under 8 Girls: U8G Wood @ U8G Satterfield
U6/U8 Field 3
8:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Wilson @ U10G Wharton
U10 Field 1
(0 - 9)

Recreation Under 6: U6 Bordenet @ U6 Morris
U6/U8 Field 1
9:00AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Flower @ U8B Woody
U6/U8 Field 2
9:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Stephenson @ U10G Fulaytar
U10 Field 1
(10 - 0)

Recreation Under 8 Boys: U8B Corwin @ U8B Cummons
U6/U8 Field 3
10:00AM

Recreation Under 6: U6 Wharton @ U6 Legnasky
U6/U8 Field 2
11:00AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Morris @ U10G Bleigh
U10 Field 1
(1 - 7)

Recreation Under 10 Boys: U10B Weekly @ U10B Stewart
U10 Field 2
(5 - 2)

Recreation Under 5: U5 Greene @ U5 Raven
U6/U8 Field 3
11:30AM

Recreation Under 6: U6 Hostutler @ U6 Neal
U6/U8 Field 1
12:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Taylor @ U8G Tomana
U6/U8 Field 2
12:30PM

Recreation Under 14 Girls: U14G Shriver @ U14G Bleigh
U14 Field
(0 - 4)

Recreation Under 5: U5 Anderson @ U5 Current
U6/U8 Field 3
1:00PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Snider @ U12B Armstrong
U12 Field
(0 - 9)

Recreation Under 8 Boys: U8B Haught @ U8B Eddy
U6/U8 Field 1
1:30PM

Recreation Under 14 Boys: U14B Taylor @ U14B Falkenstein
U14 Field
(5 - 3)

Recreation Under 5: U5 Garrison @ U5 Slagle
U6/U8 Field 3
2:30PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Hedrick @ U12G Tomana
U12 Field
(3 - 3)

Recreation Under 6: U6 Eddy @ U6 Black
U6/U8 Field 1
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Maxey @ U6 Jordan
U6/U8 Field 2
3:30PM

Recreation Under 5: U5 Cummons @ U5 Bolyard
U6/U8 Field 3
4:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Whiteman @ U12G Watton
U12 Field
(5 - 2)

Recreation Under 6: U6 Stewart @ U6 Hauser
U6/U8 Field 2
5:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Sigley @ U8B Young
U6/U8 Field 3
5:30PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Preston Noss @ U12G Hoffert
U12 Field
(5 - 1)

Recreation Under 8 Girls: U8G Cinalli @ U8G Chickerell
U6/U8 Field 1
6:00PM
29
Fairmont State Girl's Scrimmage
4:30-6:00 PM


U18G Shriver @ U18B Heitzman
U14 Field
(0 - 9)
30
Recreation Under 8 Girls: U8G Boone @ U8G Hoffert
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 6: U6 Elliot @ U6 Paugh
U6/U8 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Boys: U10B Lopez @ U10B Cox
U10 Field 2
6:00PM
31
Recreation Under 10 Girls: U10G Davis @ U10G Pethtel
U10 Field 2
6:00PM

Recreation Under 14 Boys: U14B Falkenstein @ U14B Snider
U14 Field
6:30PM




April, 2015

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday



12
Recreation Under 10 Boys: Taylor County @ U10B Weekly
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 5: U5 Snider @ U5 Pearcy
U6/U8 Field 1
6:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Miller @ U8B Stuck
U6/U8 Field 2
6:00PM
34
56
Recreation Under 12 Girls: U12G Hoffert @ U12G Whiteman
U12 Field
6:00PM
7
Recreation Under 8 Girls: U8G Hoffert @ U8G Chickerell
U6/U8 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Fulaytar @ U10G Davis
U10 Field 1
6:00PM
8
Recreation Under 12 Boys: U12B Snider @ U12B Bridgeport Oldaker
Bridgeport U12
1:00PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Falkenstein @ U12B Bridgeport Nardella
Bridgeport
6:00PM
91011
Recreation Under 8 Girls: U8G Taylor @ U8G Wood
U6/U8 Field 3
8:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Davis @ U10G Stephenson
U10 Field 1
8:30AM

Recreation Under 10 Boys: U10B Lopez @ U10B Weekly
U10 Field 2
8:30AM

Recreation Under 6: U6 Wharton @ U6 Eddy
U6/U8 Field 1
9:00AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Haught @ U8B Sigley
U6/U8 Field 2
9:30AM

Recreation Under 10 Boys: U10B Stewart @ U10B Cox
U10 Field 2
9:45AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Morris @ U10G Wilson
U10 Field 1
9:45AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Cummons @ U8B Eddy
U6/U8 Field 3
10:00AM

Recreation Under 5: U5 Greene @ U5 Bolyard
U6/U8 Field 1
10:30AM

Recreation Under 6: U6 Maxey @ U6 Bordenet
U6/U8 Field 2
11:00AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Pethtel @ U10G Wharton
U10 Field 1
11:00AM

Recreation Under 5: U5 Anderson @ U5 Pearcy
U6/U8 Field 3
11:30AM

Recreation Under 12 Boys: U12B Snider @ U12B Taylor Wolverton
Taylor County
12:00PM

Recreation Under 6: U6 Paugh @ U6 Morris
U6/U8 Field 1
12:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Satterfield @ U8G Chickerell
U6/U8 Field 2
12:30PM

Recreation Under 5: U5 Stoner @ U5 Stewart, T
U6/U8 Field 3
1:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Hoffert @ U12G Hedrick
U12 Field
1:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Woody @ U8B Young
U6/U8 Field 1
1:30PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Whiteman @ U12G Upshur Greene
Upshur County
2:00PM

Recreation Under 6: U6 Hauser @ U6 Neal
U6/U8 Field 2
2:00PM

Recreation Under 5: U5 Slagle @ U5 Cummons
U6/U8 Field 3
2:30PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Watton @ U12G Tomana
U12 Field
3:00PM

Travel Under 10 Girls: MFC Girls Academy @ SWV Fusion
Wheeling
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Hostutler @ U6 Elliot
U6/U8 Field 1
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Legnasky @ U6 Black
U6/U8 Field 2
3:30PM

MFC Boys Academy @ SWV Fusion
Wheeling
4:00PM

Recreation Under 5: U5 Garrison @ U5 Raven
U6/U8 Field 3
4:00PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Upshur Brandish @ U12B Falkenstein
U12 Field
4:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Fancher @ U8B Flower
U6/U8 Field 1
4:30PM

Recreation Under 6: U6 Moore @ U6 Jordan
U6/U8 Field 2
5:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Stuck @ U8B Corwin
U6/U8 Field 3
5:30PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Upshur Abel @ U12B Armstrong
U12 Field
6:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Cinalli @ U8G Boone
U6/U8 Field 1
6:00PM
1213
Recreation Under 12 Boys: U12B Armstrong @ U12B Clarksburg
Clarksburg City Park-Nutterfort WV
6:00PM

Recreation Under 10 Boys: Clarksburg Williams @ U10B Lopez
U10 Field 2
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Stephenson @ U10G Morris
U10 Field 1
6:00PM
14
Recreation Under 12 Girls: U12G Hoffert @ U12G Bridgeport
Bridgeport
6:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Whiteman @ U12G Clarksburg Louk
Clarksburg
6:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Hedrick @ U12G Watton
U12 Field
6:00PM

U10G Wharton @ Clarksburg - Beck
Clarksburg VA Complex
6:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Hoffert @ U8G Wood
U6/U8 Field 3
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Bleigh @ U10G Fulaytar
U10 Field 2
6:00PM

Recreation Under 10 Boys: U10B Stewart @ U10B Lopez
U10 Field 1
6:00PM
1516
Recreation Under 12 Girls: U12G Tomana @ U12G Bridgeport
Bridgeport
6:00PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Armstrong @ U12B Falkenstein
U12 Field
6:00PM

Recreation Under 10 Boys: Bridgeport (Dumas) @ U10B Cox
U10 Field 2
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Fulaytar @ U10G Pethtel
U10 Field 1
6:00PM
1718
Recreation Under 10 Boys: U10B Weekly @ U10B Cox
U10 Field 2
8:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Wilson @ U10G Bleigh
U10 Field 1
8:30AM

Recreation Under 8 Girls: U8G Taylor @ U8G Boone
U6/U8 Field 3
8:30AM

Recreation Under 6: U6 Jordan @ U6 Neal
U6/U8 Field 1
9:00AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Young @ U8B Fancher
U6/U8 Field 2
9:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Wharton @ U10G Davis
U10 Field 1
9:45AM

Recreation Under 12 Girls: U12G Tomana @ U12G Clarksburg Barnes
Clarksburg
10:00AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Miller @ U8B Sigley
U6/U8 Field 3
10:00AM

Recreation Under 5: U5 Snider @ U5 Bolyard
U6/U8 Field 1
10:30AM

Recreation Under 6: U6 Paugh @ U6 Moore
U6/U8 Field 2
11:00AM

Recreation Under 5: U5 Current @ U5 Raven
U6/U8 Field 3
11:30AM

Recreation Under 12 Boys: U12B Snider @ U12B Clarksburg
Clarksburg City Park-Nutterfort WV
12:00PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Armstrong @ U12B Taylor Wolverton
Taylor County
12:00PM

Recreation Under 6: U6 Hostutler @ U6 Wharton
U6/U8 Field 1
12:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Chickerell @ U8G Cinalli
U6/U8 Field 2
12:30PM

Recreation Under 5: U5 Stewart, T @ U5 Pearcy
U6/U8 Field 3
1:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Whiteman @ U12G Hoffert
U12 Field
1:30PM

Travel Under 10 Girls: MSSC (Bridgeport) @ MFC Girls Academy
U10 Field 1
1:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Stuck @ U8B Woody
U6/U8 Field 1
1:30PM

Recreation Under 6: U6 Morris @ U6 Elliot
U6/U8 Field 2
2:00PM

Recreation Under 5: U5 Garrison @ U5 Greene
U6/U8 Field 3
2:30PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Watton @ U12G Hedrick
U12 Field
3:00PM

MFC Boys Academy @ U10B Lopez
U10 Field 1
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Stewart @ U6 Eddy
U6/U8 Field 1
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Legnasky @ U6 Maxey
U6/U8 Field 2
3:30PM

Recreation Under 5: U5 Cummons @ U5 Stoner
U6/U8 Field 3
4:00PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Clarksburg @ U12B Falkenstein
U12 Field
4:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Corwin @ U8B Flower
U6/U8 Field 1
4:30PM

Recreation Under 6: U6 Black @ U6 Hauser
U6/U8 Field 2
5:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Haught @ U8B Cummons
U6/U8 Field 3
5:30PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Tomana @ U8G Satterfield
U6/U8 Field 1
6:00PM
1920
Spring Striker and Goalkeeper Dynamics by VSA
3:30-4:30 PM


Recreation Under 12 Boys: U12B Falkenstein @ U12B Bridgeport Oldaker
Bridgeport U12
6:00PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Snider @ U12B Bridgeport Nardella
Bridgeport
6:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Clarksburg Jennen @ U12G Hedrick
U12 Field
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Pethtel @ U10G Bleigh
U10 Field 1
6:00PM
21
Recreation Under 8 Girls: U8G Cinalli @ U8G Tomana
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Fulaytar @ U10G Morris
U10 Field 2
6:00PM
2223
Recreation Under 10 Girls: U10G Wharton @ U10G Stephenson
U10 Field 1
6:00PM
2425
Recreation Under 10 Boys: U10B Stewart @ U10B Weekly
U10 Field 2
8:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Pethtel @ U10G Morris
U10 Field 1
8:30AM

Recreation Under 8 Girls: U8G Chickerell @ U8G Taylor
U6/U8 Field 3
8:30AM

Recreation Under 6: U6 Hostutler @ U6 Jordan
U6/U8 Field 1
9:00AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Corwin @ U8B Eddy
U6/U8 Field 2
9:30AM

Recreation Under 10 Boys: U10B Cox @ U10B Lopez
U10 Field 2
9:45AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Bleigh @ U10G Stephenson
U10 Field 1
9:45AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Flower @ U8B Young
U6/U8 Field 3
10:00AM

Recreation Under 5: U5 Anderson @ U5 Slagle
U6/U8 Field 1
10:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Fulaytar @ U10G Wharton
U10 Field 1
11:00AM

Recreation Under 6: U6 Maxey @ U6 Morris
U6/U8 Field 2
11:00AM

Recreation Under 5: U5 Garrison @ U5 Snider
U6/U8 Field 3
11:30AM

Recreation Under 6: U6 Paugh @ U6 Legnasky
U6/U8 Field 1
12:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Tomana @ U8G Boone
U6/U8 Field 2
12:30PM

Recreation Under 5: U5 Stewart, T @ U5 Bolyard
U6/U8 Field 3
1:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Hoffert @ U12G Watton
U12 Field
1:30PM

Travel Under 10 Girls: CWVSA (Clarksburg) @ MFC Girls Academy
U10 Field 1
1:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Sigley @ U8B Cummons
U6/U8 Field 1
1:30PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Armstrong @ U12B Preston Jets
Preston County
2:00PM

Recreation Under 6: U6 Elliot @ U6 Bordenet
U6/U8 Field 2
2:00PM

Recreation Under 5: U5 Greene @ U5 Cummons
U6/U8 Field 3
2:30PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Tomana @ U12G Whiteman
U12 Field
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Moore @ U6 Neal
U6/U8 Field 1
3:00PM

CWVSA (Clarksburg) @ MFC Boys Academy
U10 Field 1
3:30PM

Recreation Under 6: U6 Black @ U6 Stewart
U6/U8 Field 2
3:30PM

Recreation Under 5: U5 Pearcy @ U5 Stoner
U6/U8 Field 3
4:00PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Taylor Wolverton @ U12B Snider
U12 Field
4:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Miller @ U8B Fancher
U6/U8 Field 1
4:30PM

Recreation Under 6: U6 Eddy @ U6 Hauser
U6/U8 Field 2
5:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Stuck @ U8B Haught
U6/U8 Field 3
5:30PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Taylor Wolverton @ U12B Falkenstein
U12 Field
6:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Hoffert @ U8G Satterfield
U6/U8 Field 1
6:00PM
2627
Recreation Under 10 Boys: Clarksburg Williams @ U10B Weekly
U10 Field 1
6:00PM
28
Recreation Under 12 Girls: U12G Hedrick @ U12G Bridgeport
Bridgeport U12
1:00PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Falkenstein @ U12B Snider
U12 Field
6:00PM

U10G Wharton @ Bridgeport 2 - Dodd
Bridgeport
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Wilson @ U10G Davis
U10 Field 2
6:00PM
2930
Recreation Under 8 Girls: U8G Taylor @ U8G Satterfield
U6/U8 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Boys: Clarksburg @ U10B Lopez
Clarksburg City Park-Nutterfort WV
6:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Preston Blasters @ U12G Tomana
U12 Field
6:30PM


May, 2015

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday





1
U10 Taylor County - Singleton @ U10G Wharton
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Boys: Clarksburg @ U10B Cox
U10 Field 2
6:00PM
2
Recreation Under 10 Boys: U10B Cox @ U10B Stewart
U10 Field 2
8:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Fulaytar @ U10G Wilson
U10 Field 1
8:30AM

Recreation Under 8 Girls: U8G Chickerell @ U8G Tomana
U6/U8 Field 3
8:30AM

Recreation Under 6: U6 Bordenet @ U6 Hauser
U6/U8 Field 1
9:00AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Woody @ U8B Cummons
U6/U8 Field 2
9:30AM

Recreation Under 10 Boys: U10B Weekly @ U10B Lopez
U10 Field 2
9:45AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Morris @ U10G Davis
U10 Field 1
9:45AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Flower @ U8B Stuck
U6/U8 Field 3
10:00AM

Recreation Under 5: U5 Slagle @ U5 Stewart, T
U6/U8 Field 1
10:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Stephenson @ U10G Pethtel
U10 Field 1
11:00AM

Recreation Under 6: U6 Jordan @ U6 Stewart
U6/U8 Field 2
11:00AM

Recreation Under 5: U5 Greene @ U5 Snider
U6/U8 Field 3
11:30AM

Recreation Under 6: U6 Legnasky @ U6 Eddy
U6/U8 Field 1
12:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Hoffert @ U8G Taylor
U6/U8 Field 2
12:30PM

Recreation Under 5: U5 Stoner @ U5 Current
U6/U8 Field 3
1:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Tomana @ U12G Hoffert
U12 Field
1:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Eddy @ U8B Miller
U6/U8 Field 1
1:30PM

Recreation Under 6: U6 Paugh @ U6 Hostutler
U6/U8 Field 2
2:00PM

Recreation Under 5: U5 Cummons @ U5 Garrison
U6/U8 Field 3
2:30PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Snider @ U12B Upshur Brandish
Upshur County
3:00PM

Braxton County @ MFC Girls Academy
U10 Field 1
3:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Hedrick @ U12G Whiteman
U12 Field
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Neal @ U6 Black
U6/U8 Field 1
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Maxey @ U6 Moore
U6/U8 Field 2
3:30PM

Recreation Under 5: U5 Pearcy @ U5 Raven
U6/U8 Field 3
4:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Upshur Rusmisel @ U12G Watton
U12 Field
4:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Young @ U8B Haught
U6/U8 Field 1
4:30PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Falkenstein @ U12B Upshur Abel
Upshur County
5:00PM

Recreation Under 6: U6 Morris @ U6 Wharton
U6/U8 Field 2
5:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Fancher @ U8B Sigley
U6/U8 Field 3
5:30PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Taylor Wolverton @ U12B Armstrong
U12 Field
6:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Wood @ U8G Boone
U6/U8 Field 1
6:00PM
34
Recreation Under 12 Girls: U12G Watton @ U12G Clarksburg Barnes
Clarksburg City Park-Nutterfort WV
5:45PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Wilson @ U10G Stephenson
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 5: U5 Slagle @ U5 Greene
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Snider @ U12B Falkenstein
U12 Field
6:00PM
5
Spring Tadpole Registration by VSA
12:00-1:00 PM


Recreation Under 12 Girls: U12G Whiteman @ U12G Bridgeport
Bridgeport
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Wharton @ U10G Bleigh
U10 Field 2
6:00PM
6
Recreation Under 12 Boys: U12B Bridgeport Nardella @ U12B Armstrong
Bridgeport
6:00PM
7
Recreation Under 10 Boys: Taylor County @ U10B Stewart
U10 Field 1
6:00PM
8
Recreation Under 10 Girls: U10G Fulaytar @ U10G Morris
U10 Field 2
6:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Upshur Carpenter @ U12G Hoffert
U12 Field
6:30PM
9
Recreation Under 10 Boys: U10B Lopez @ U10B Stewart
U10 Field 2
8:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Pethtel @ U10G Bleigh
U10 Field 1
8:30AM

Recreation Under 8 Girls: U8G Cinalli @ U8G Taylor
U6/U8 Field 3
8:30AM

Recreation Under 6: U6 Wharton @ U6 Black
U6/U8 Field 1
9:00AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Cummons @ U8B Stuck
U6/U8 Field 2
9:30AM

Recreation Under 10 Boys: U10B Cox @ U10B Weekly
U10 Field 2
9:45AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Wilson @ U10G Stephenson
U10 Field 1
9:45AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Corwin @ U8B Fancher
U6/U8 Field 3
10:00AM

Recreation Under 5: U5 Snider @ U5 Stewart, T
U6/U8 Field 1
10:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Morris @ U10G Wharton
U10 Field 1
11:00AM

Recreation Under 6: U6 Paugh @ U6 Bordenet
U6/U8 Field 2
11:00AM

Recreation Under 5: U5 Bolyard @ U5 Anderson
U6/U8 Field 3
11:30AM

Recreation Under 6: U6 Moore @ U6 Elliot
U6/U8 Field 1
12:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Boone @ U8G Satterfield
U6/U8 Field 2
12:30PM

Recreation Under 5: U5 Current @ U5 Slagle
U6/U8 Field 3
1:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Miller @ U8B Haught
U6/U8 Field 1
1:30PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Tomana @ U12G Hedrick
U12 Field
1:30PM

Recreation Under 6: U6 Morris @ U6 Hostutler
U6/U8 Field 2
2:00PM

Recreation Under 5: U5 Pearcy @ U5 Garrison
U6/U8 Field 3
2:30PM

Recreation Under 6: U6 Hauser @ U6 Legnasky
U6/U8 Field 1
3:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Watton @ U12G Whiteman
U12 Field
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Eddy @ U6 Maxey
U6/U8 Field 2
3:30PM

Travel Under 10 Girls: MFC Girls Academy @ Barbour County
Belington
4:00PM

Recreation Under 5: U5 Cummons @ U5 Raven
U6/U8 Field 3
4:00PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Clarksburg @ U12B Snider
U12 Field
4:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Sigley @ U8B Flower
U6/U8 Field 1
4:30PM

Recreation Under 6: U6 Stewart @ U6 Neal
U6/U8 Field 2
5:00PM

MFC Boys Academy @ Barbour County
Belington
5:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Eddy @ U8B Woody
U6/U8 Field 3
5:30PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Preston Sportspage @ U12B Falkenstein
U12 Field
6:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Wood @ U8G Chickerell
U6/U8 Field 1
6:00PM
1011
U10G Stephenson @ U10 Taylor County - Singleton
Taylor County
6:00PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Armstrong @ U12B Bridgeport Oldaker
Bridgeport
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Bleigh @ U10G Morris
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 5: U5 Anderson @ U5 Stewart, T
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 5: U5 Bolyard @ U5 Current
U6/U8 Field 3
6:00PM
12
Recreation Under 10 Girls: U10G Davis @ U10G Fulaytar
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Whiteman @ U12G Hedrick
U12 Field
6:00PM
13
Recreation Under 12 Boys: U12B Falkenstein @ U12B Clarksburg
Clarksburg City Park-Nutterfort WV
6:00PM
14
Recreation Under 12 Boys: U12B Armstrong @ U12B Snider
U12 Field
6:00PM

Recreation Under 10 Boys: Shinnston @ U10B Weekly
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 5: U5 Cummons @ U5 Raven
U6/U8 Field 3
6:00PM

Recreation Under 5: U5 Snider @ U5 Stoner
U6/U8 Field 2
6:00PM
15
U10G Wharton @ u10 Girls - Shinnston
Shinnston
6:00PM
16
Recreation Under 10 Girls: U10G Bleigh @ U10G Davis
U10 Field 1
8:30AM

Recreation Under 8 Girls: U8G Tomana @ U8G Wood
U6/U8 Field 3
8:30AM

Recreation Under 6: U6 Wharton @ U6 Stewart
U6/U8 Field 1
9:00AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Corwin @ U8B Woody
U6/U8 Field 2
9:30AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Pethtel @ U10G Wilson
U10 Field 1
9:45AM

Recreation Under 10 Boys: Shinnston @ U10B Lopez
U10 Field 2
9:45AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Cummons @ U8B Miller
U6/U8 Field 3
10:00AM

Recreation Under 5: U5 Stewart, T @ U5 Pearcy
U6/U8 Field 1
10:30AM

Recreation Under 10 Boys: Barbour County @ U10B Stewart
U10 Field 2
11:00AM

Recreation Under 10 Girls: U10G Wharton @ U10G Stephenson
U10 Field 1
11:00AM

Recreation Under 6: U6 Neal @ U6 Elliot
U6/U8 Field 2
11:00AM

Recreation Under 5: U5 Current @ U5 Snider
U6/U8 Field 3
11:30AM

Recreation Under 12 Boys: U12B Falkenstein @ U12B Taylor Wolverton
Taylor County
12:00PM

Recreation Under 6: U6 Moore @ U6 Bordenet
U6/U8 Field 1
12:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Satterfield @ U8G Taylor
U6/U8 Field 2
12:30PM

Recreation Under 5: U5 Raven @ U5 Stoner
U6/U8 Field 3
1:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Young @ U8B Eddy
U6/U8 Field 1
1:30PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Watton @ U12G Hoffert
U12 Field
1:30PM

Recreation Under 6: U6 Hauser @ U6 Morris
U6/U8 Field 2
2:00PM

Recreation Under 5: U5 Garrison @ U5 Anderson
U6/U8 Field 3
2:30PM

MFC Girls Academy @ Braxton County
Braxton (Flatwoods)
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Black @ U6 Paugh
U6/U8 Field 1
3:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Whiteman @ U12G Tomana
U12 Field
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Jordan @ U6 Legnasky
U6/U8 Field 2
3:30PM

Recreation Under 5: U5 Bolyard @ U5 Slagle
U6/U8 Field 3
4:00PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Clarksburg @ U12B Armstrong
U12 Field
4:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Fancher @ U8B Haught
U6/U8 Field 1
4:30PM

Recreation Under 6: U6 Hostutler @ U6 Eddy
U6/U8 Field 2
5:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Sigley @ U8B Stuck
U6/U8 Field 3
5:30PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Cinalli @ U8G Hoffert
U6/U8 Field 1
6:00PM
1718
Recreation Under 12 Boys: U12B Falkenstein @ U12B Armstrong
U12 Field
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Pethtel @ U10G Davis
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 5: U5 Pearcy @ U5 Current
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Eddy @ U8B Flower
U6/U8 Field 3
6:00PM
19
Recreation Under 12 Girls: U12G Hoffert @ U12G Clarksburg Louk
Clarksburg
6:00PM

Recreation Under 5: U5 Greene @ U5 Snider
U6/U8 Field 3
6:00PM

Recreation Under 6: U6 Stewart @ U6 Moore
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Wharton @ U10G Wilson
U10 Field 2
6:00PM
2021
Recreation Under 10 Girls: U10G Wharton @ U10G Morris
U10 Field 1
6:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Watton @ U12G Bridgeport
Bridgeport
6:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Miller @ U8B Young
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 10 Boys: Bridgeport (Wright) @ U10B Stewart
U10 Field 2
6:00PM
22
Recreation Under 8 Girls: U8G Hoffert @ U8G Tomana
U6/U8 Field 3
6:00PM

Recreation Under 6: U6 Elliot @ U6 Neal
U6/U8 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Fulaytar @ U10G Bleigh
U10 Field 2
6:00PM
23
242526
Recreation Under 12 Girls: U12G Hoffert @ U12G Tomana
U12 Field
6:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Chickerell @ U8G Boone
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 6: U6 Jordan @ U6 Bordenet
U6/U8 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Pethtel @ U10G Wharton
U10 Field 1
6:00PM
2728
Recreation Under 8 Boys: U8B Woody @ U8B Fancher
U6/U8 Field 3
6:00PM

Recreation Under 5: U5 Stoner @ U5 Anderson
U6/U8 Field 2
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Davis @ U10G Stephenson
U10 Field 2
6:00PM

U10 Taylor County - Uhl @ U10G Wharton
U10 Field 1
6:00PM
29
Open Cup
9:00AM-6:00PM


Recreation Under 8 Girls: U8G Wood @ U8G Cinalli
U6/U8 Field 3
6:00PM

Recreation Under 6: U6 Maxey @ U6 Wharton
U6/U8 Field 1
6:00PM

Recreation Under 10 Girls: U10G Morris @ U10G Wilson
U10 Field 1
6:00PM
30
Open Cup
8:00AM-6:00PM


Recreation Under 8 Girls: U8G Boone @ U8G Satterfield
U6/U8 Field 3
8:30AM

Recreation Under 6: U6 Jordan @ U6 Bordenet
U6/U8 Field 1
9:00AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Sigley @ U8B Corwin
U6/U8 Field 2
9:30AM

Recreation Under 8 Boys: U8B Cummons @ U8B Young
U6/U8 Field 3
10:00AM

Recreation Under 5: U5 Current @ U5 Garrison
U6/U8 Field 1
10:30AM

Recreation Under 6: U6 Elliot @ U6 Legnasky
U6/U8 Field 2
11:00AM

Recreation Under 5: U5 Raven @ U5 Slagle
U6/U8 Field 3
11:30AM

Recreation Under 6: U6 Eddy @ U6 Moore
U6/U8 Field 1
12:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Cinalli @ U8G Tomana
U6/U8 Field 2
12:30PM

Travel Under 10 Girls: MFC Girls Academy @ MSSC (Bridgeport)
Bridgeport
1:00PM

Recreation Under 5: U5 Greene @ U5 Stoner
U6/U8 Field 3
1:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Hedrick @ U12G Hoffert
U12 Field
1:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Flower @ U8B Miller
U6/U8 Field 1
1:30PM

Recreation Under 6: U6 Wharton @ U6 Paugh
U6/U8 Field 2
2:00PM

Recreation Under 5: U5 Cummons @ U5 Anderson
U6/U8 Field 3
2:30PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Tomana @ U12G Watton
U12 Field
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Stewart @ U6 Maxey
U6/U8 Field 1
3:00PM

Recreation Under 6: U6 Morris @ U6 Black
U6/U8 Field 2
3:30PM

MFC Boys Academy @ U10B Cox
U10 Field 1
4:00PM

Recreation Under 5: U5 Stewart, T @ U5 Bolyard
U6/U8 Field 3
4:00PM

Recreation Under 12 Girls: U12G Preston Mustangs @ U12G Whiteman
U12 Field
4:30PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Fancher @ U8B Stuck
U6/U8 Field 1
4:30PM

Recreation Under 6: U6 Hostutler @ U6 Hauser
U6/U8 Field 2
5:00PM

Recreation Under 8 Boys: U8B Haught @ U8B Woody
U6/U8 Field 3
5:30PM

Recreation Under 12 Boys: U12B Preston Sportspage @ U12B Snider
U12 Field
6:00PM

Recreation Under 8 Girls: U8G Hoffert @ U8G Wood
U6/U8 Field 1
6:00PM
31
Open Cup
8:00AM-6:00PM















© 2015 LeaguePro, Inc. All rights reserved.
This site created by LeaguePro Inc.



Sponsors